Nakşibendî Hakkani Rabbani Portalına Hoş geldiniz!

maulan2

Bismillah

Wafaq

Varlığını sadece İnsanoğlunu sonsuz lanete çekmeye adamış bir yaratık olan, lanetli şeytanın ayartı ve tuzaklarına karşı, Rabbimizin korumasını isteyerek başlıyoruz

Ve; Her Şeye Gücü Yeten, En Merhametli, Esirgeyen Allah’ın adıyla, mübarek söz olan Bismillahirrahmanirrahim’i söyleyerek devam ediyoruz. Esirgeyen Allah, İnsanlık için bir Merhamet olarak Hz. Muhammed’i (SAV) gönderdi. Tüm sevgimizi, selam ve salâvatlarımızı, Rabbi tarafından Sevilen, sevgili Peygamberimiz (SAV), Habibullah’a gönderiyoruz.

Hakk’ı arayanlara, Esselamüaleyküm Verahmetullahi Veberakatüh.

Bu portala tesadüfen gelmediniz. Bu Kâinattaki hiç bir şey nedensiz oluşmaz. Hiç bir şey, önemsiz bir şey olsa bile, içindeki sonsuz hikmet olmadan meydana gelmez. Hatta mütevazı sülüğün yaratılışı bile İnsanoğluna birçok fayda getirir.

Sizin bu portala yönlendirileceğiniz yazılmış olduğu için buradasınız. Bu, Vaat Edilen Günlerden beri, bu dünyasal krallığa gönderilmenizden çok önce, Onun eliyle sonsuz Mutluluğa götüren Kapıya yönlendirilebilesiniz diye, İlahi bir şekilde, nasip edildi.

‘Allah’a giden yollar İnsanlığın nefesinin adedinden çok olduğu için’ her biriniz, buraya ulaşmak için farklı yolculuklar yaptınız ve şimdi de; kendini keşfetmenin ve kendini göstermenin eşiğinde duruyorsunuz.

Bu noktadan itibaren, bazılarınız bir süreliğine burada bekleyecek ve sonunda da, onun bal tadından bir tat almadan, sarhoş edici anlayış nehirlerinden hiçbir şey içmeden, ayrılacaksınız. Dinde zorlama olmadığı için, böylesine talihsiz birine elveda deriz –ne ekmişseniz onunla gömüleceksiniz. Bir keresinde Cebrail’in (as) Resulullah’a (SAV) dediği gibi: “Ey Muhammed, bu dünyada dilediğini yap ama unutma ki bir gün yaptıklarından sorumlu tutulacaksın. Ve ey Muhammed, bu dünyada dilediğin gibi yaşa ama unutma ki bir gün ölümü tadacaksın. Ve ey Muhammed, hayatında dilediğin kişiyi sev ama unutma ki bir gün ölümde, sevdiğinle ortak olacaksın.” Yani sevgili Arayış İçindeki Dostlarımız, dilediğiniz gibi gelmekte ya da gitmekte özgürsünüz.

Ancak, ayaklarını bu davetkâr nehrin sularına daldıracak ve sonra da açıklanamaz bir şekilde daha derin sulara ki korku ya da baskı olmadan kendinizi o kaynayan sele bırakmanız gerekecek, çekilecekler ve böylece egolarınız ve arzularınızla mücadele ettiğiniz gibi, sizi bu tehlikeli yolculuğa başlamadan vazgeçirmeye çalışanlar olacaktır.

En sonunda, nehir Okyanusla buluştuğunda, dalgalar sakinleştiğinde, sakinlik indiğinde ve bir zamanlar Siz olan ama artık olmayan su damlaları ve nehir de ki o da yok artık, birleşen suların durgun titreşiminde, sadece Okyanusun sınırsız ve geniş varlığı vardır. Böylesine mübarek birine deriz ki; “Tüm hamd, Engin Merhameti ile kaybolmuş olanı kurtaran, Allah’adır”. Sonsuz Huzur Vadisine hoş geldiniz.

Arayış İçinde Olanlar, şimdi nerede olduğunuz ve varış noktanızın neresi olduğu ile ilgili olarak kendinizi tanımanız gerekmektedir. Sadece bir şansınız var. Bu dünyevi hayattan bir kere göçüp gittiğinizde, bu yoldan asla bir kere daha geçemeyeceksiniz.

Nasıl ki biri balın tadını, yakınlık hissini ya da Sevginin yürek çarpıntısını açıklayamazsa, yolculuk canlandırıcı, varış noktamız tarif edilemezdir.

Ey Arayış İçinde Olan Kardeşim, bu sitede bulunan Sohbetlerden , sevgili Ustamız, Nakşibendî Tarikatı’nın 40. Büyük Şeyhi, Mevlana Şeyh Muhammed Nazım El-Hakkani El-Adil El-Kıbrisi’den akıp gelen hikmeti almak için hoş geldiniz. Öğretileri Sevgi tarafından içine çekilmiş, Bencillikten uzak, karşı Konulamaz Olan tarafından tamamen çevrelenmiş bir yürekten gelir.

Mevlana sizleri ne kendisine ne de bu Tarikat’a çağırmıyor. Kendisiyle birlikte; bir lezzet yolculuğuna, bir Sevgi yolculuğuna çağırıyor.

Onun elini tutun ve Sevgiyi tadın. Onun davetini kabul edin.

SultanAwliya

 

Lütfen, aşağıdaki linklerin yolculuğunuza rehberlik etmesine izin verin:

Şeyh Nazım Kimdir?

Sohbet Nedir?

Bu site size nasıl yardımcı olur?

Bu site nasıl kullanılmalıdır?

Bize nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Mevlana Şeyh Nazım’ın Sohbetlerine örnek bir giriş yapın.

Yolculuğunuz başlasın artık!

Eğer kayıp olduğunuzu ya da yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, admin@SufiHub.com adresine bir e-posta gönderin ya da Twitter’da (Kullanıcı adımız: SufiHub), Skype’ta (Kullanıcı adımız: SufiHub) ya da FaceBook’ta (Kullanıcı adımız: SufiHub) bizleri takip edebilir/bizlerle chat yapabilirsiniz. +65 8200 9955 nolu numaramıza SMS de gönderebilirsiniz. Yani bizimle temas halinde kalınız!

Bu sitenin birçok dile tercüme edilmesi konusunda yardımcı olmaları için gönüllüler arıyoruz. Eğer siz de gönüllü olmak istiyorsanız, lütfen, bizimle temasa geçiniz! Teşekkür ederiz. Allah, ileriye doğru atacağınız tüm adımlarınızda sizi korusun.

bannercreater-nu(1)

Mevlana’nın önceki videolarını www.saltanat.org adresinden izleyebilirsiniz:

FinalEnglishLogo1

Sitemize üyelik kaydınızı yapınız ki bizler de her yeni yazı olduğunda sizleri bilgilendirebilelim. Ayrıca bizleri Twitter’da da takip edebilirsiniz. Kullanıcı adımız SufiHub.

Bu siteden alıntı yapabilmek için, lütfen SufiHub’ın iznini isteyiniz. Yeniden gönderilmesi gereken Sohbet Özetleri (onaydan sonra) tam olarak çoğaltılmalı ve kaynakları da bildirilmelidir. Bu web sitesindeki herhangi bir yazının, hiçbir parçası Ticari amaçlar için ya da izinsiz olarak kullanılamaz.

Tüm Hakları Saklıdır.